Rezultati pretrage

Tekstovi
Intervju

Intervju: Claudio Magris

O komunikaciji s publikom, bojazni od ponavljanja, pisanju i povijesti razgovarali smo s Claudiom Magrisom.

Piše: Neven Svilar

Dr. Ostojić, literoterapeut

Dr. Ostojić: upala ukusnih pupoljaka

Samo jedna dobra knjiga bila je dovoljna da slomi jak karakter nemilosrdne književne kritičarke Božice.

Književne svilarije

Nevidljive knjižnice

Postoje knjige za koje lažemo da smo ih pročitali, kao i one koje bismo voljeli pročitati kad bi stvarno postojale.

Preporuke

Začitavanje: 'Braća Sisters'

'Braća Sisters' ona su vrsta westerna kakav bi napisala braća Coen, mračan, uznemirujući i s okom za iščašenost onoga što nas pokreće

Kritike

KRITIKA 196: Dean Duda

Duda ne govori o književnosti putovanja, nego o kulturi putovanja koja se stiče gotovo isključivo kroz tekst koji može biti književni i vanliterarni.

Piše: Vladimir Arsenić

Dr. Ostojić, literoterapeut

Dr. Ostojić: dvojnost

Kundera je kapnuo kap književnog otrova na čitatelja, poznatog holywoodskog glumca, i razotkrio suprotnu stranu njegovog karaktera.

Korištenjem portala Booksa.hr pristajete na prikupljanje cookiea.
Booksa.hr koristi kolačiće u svrhu analize posjećenosti stranice, kako bismo vidjeli što volite čitati i konstantno poboljšavali naš sadržaj.
Booksa.hr ne koristi vaše podatke ni u koju drugu svrhu