Rezultati pretrage

Tekstovi
Škola kreativnog čitanja proze

Paučina: Plan A i plan B, Kultura melankolije, Organizirani kriminal, 92% Europljana pati od melankolije i njome poremećene inteligencije

29. nastavak: pijana Tina između gutljaja vina i gutljaja kave razmišlja o svemu, pa i o Markovu odlasku.

Kritike

KRITIKA 30: Nataša Skazlić

'Oni - humani bestijarij' je pokušaj istraživanja prirode ljudskih odnosa. 'Tko smo? Nismo. Oni smo.'

Balansiranje psihe

Zec: Nedjeljni neprijatelj

Umjesto nekih knjiga, bolje je posegnuti za flašom rakije. Jer utjehe nema u vodi...

Preporuke

Začitavanje: 'Čileanski nokturno'

Roberto Bolaño piše kao zvijer i tekst mu je zvijer. Možda najbolji roman objavljen prošle godine u nas!

Beton :: kulturno propagandni komplet

Beton :: 'Cosmo' i feminizam

Beton nam donosi izuzetno zanimljiv esej o javnoj vezi ženskih časopisa i ženske emancipacije. Za sve cosmo-djevojke! 

Kritike

KRITIKA 29: Bora Ćosić

'Consul u Beogradu' je razapinjanje prozne mreže reminiscencija preko ponora od pola stoljeća osobne povijesti. Ulov - izvanredan!

Korištenjem portala Booksa.hr pristajete na prikupljanje cookiea.
Booksa.hr koristi kolačiće u svrhu analize posjećenosti stranice, kako bismo vidjeli što volite čitati i konstantno poboljšavali naš sadržaj.
Booksa.hr ne koristi vaše podatke ni u koju drugu svrhu